2. Takıntı
  3. İnsanlara bakma ve inceleme

İnsanlara bakma ve inceleme

M... Y... - NaN saniye önce
Merhaba uzun zamandır olan bir sorunumu sizlere sormak ve bilgi almak için yazmak istedim bende genel olarak çoğunlukla insan inceleme ve bakma sorunu var dikkatimi dağıtan yada çeken birsey olduğu zaman erkek yada kadın fark etmeksizin gözümün önünden gidene kadar bakıyorum bakmamak için kendimi zorlasam bile yinede bakıyorum ve bu kız arkadaşıma da etki etti rahatsızlık duyuyor artık onun yanında da denk geliyor acaba bu bendeki bir hastalık mı yoksa normal bir davranış mi yardimizi bekliyorum istemsiz olarak yapıyorum ortamdaki çoğu kişiyi inceleme gereği duyuyorum sebebini bilmiyorum ama sağımda solumda önümde herhangi dikkat çeken birsey olduğu zaman hatta bazen olmadığında bile bakma gereği duyuyorum ve kendime engel olamıyorum bana ne onerebilirsiniz ilişkim de sıkıntıya giriyor çünkü gözüm dışarıda saniyor beni yanlış anlaşılıyorum
Aybüke KURT
Uzmanın Cevabı: Merhaba öncelikle, bu durumun altında yatan bir çok neden olabilir, ilk akla gelen dikkat bozukluğu veya odak sorunları olabilir. Daha sağlıklı bir dönüş yapmak için daha fazla veriye ve daha detaylı bir incelemeye ihtiyaç vardır, bu da ancak psikoterapi seansları sırasında yapılabilir. Durum gündelik yaşantınızı olumsuz etkiler hale geldi ise bir profesyonel destek almanız sorunu tam anlamıyla keşfedebilmek ve alternatif çözüm önerilerini görebilmek adına faydalı olacaktır. Dilerseniz benim takvimim üzerinden de sizin için uygun zamana randevu oluşturabilirsiniz, süreci birlikte yürütmekten memnuniyet duyarım. Sağlıklı günler diliyorum.
Danışan
Hocam devamlı insan inceleme hakkında insanlarin giyinisleri olsun makyajlari olsun üstündeki yeni eski kıyafeti olsun ayakkabısı olsun güzel yada çirkin hepsini genel olarak kendime kıyaslayıp o insan erkekse ben olsaydım hayatta bunu giyinmezdim beğendiğim olursa da bu insanlar böyle güzel şeyleri nasıl alıyorlar nasıl yakıştırıyorlar kendine diye düşünürüm insanların yaptığı işleri inceleyesim geliyor bana göre yaptıkları işler ve davranışlar bana göre doğruysa taktir ederim içimden hoşuma gitmiyorsa da içimden hoşlanmam o insandan kızlar konusuna gelince de hocam hayatımdaki kadın kız arkadaşım benim için çok güzel olduğu halde dışarıda veya bulunduğumuz ortamda kafamı kaldırıp gözümün gördüğü her kadını inceleme ihtiyacına bulunuyorum güzel mi çirkin mi nasıl giyinmiş hareketleri nasıl maskesini altinda nasıl bir yüzü var bunları merak etmekle kalmayip dikkatimi çok fazla çekerse yanımda o an kim varsa onunda dikkatini çekmesini sağlıyorum ve bu durum sonucunda kız arkadaşımla aramızda çok büyük problem oluyor çünkü ne zaman bana baksa ben başka Bi tarafa bakıyor oluyorum ve kızlar olduğu zaman denk geldiği kıskanıyor ve bi kadın olarak ben yeterli degilmiyim gözü dışarıda mı diye düşünüyor ama bende kendime engel olamıyorum bana ne önerirsiniz nasıl yardımcı olabilirsiniz hocam teşekkürler
Aybüke KURT
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar